PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=136831}

Cesarstwo

Empire
6,2 508
ocen
6,2 10 1 508
Cesarstwo
powrót do forum serialu Cesarstwo

Tak, wiem fabuła filmu ma się tak do historii jak cukier do słonej wody, ale patrząc z drugiej strony film oglądało się całkiem przyjemnie. W sumie to mam gdzieś jak przedstawili glównych bohaterów bo i tak znam (jako tako :P) historię z okresu Cezara i Oktawiana, ale co z tego ?! W sumie to można jedynie to jemu zarzucić, nie zapominajmy też, że jest to serial i to o dość ograniczonym budżecie, więc jak oczekiwaliście jakiegoś hiciora typu "Gladiator" no to wiadomo, że można sie łatwo przeliczyć. Ponadto nie wiem czy wszyscy wiecie (chociaż pewnie tak), że film ten był KONKURENCJĄ "Rzymu", więc tworcy "Imperium" nie mogli oddać dokładnie tego co było w tym pierwszym, bo wiadomo wtedy wyszedł by kolejny serial stricte historyczny. Dlatego film ten był na SWÓJ sposób ciekawy, a na pewno lepszy niż denne "Quo Vadis" w polskim wydaniu. No, ale każdy ma swoje zdanie oczywiście je szanuję i napewno można się nim podzielic (wbrew idiotycznemu powiedzeniu, że o gustach się nie duskutuje).

Pozdrawiam zwolenników i wrogów.

ocenił(a) serial na 10
shaqqy

Hejka. Zgadzam się z Tobą w 100%. Lecz mam do Ciebie prośbę. Czy mógłbys/abyś napisać (opisać) mi dokładniej jak to się wszystko skończyło? Chodzi mi o film a nie o prawdziwą historię . Co z Wesalką (czy jak ona miała) co z oktawiuszem? Co z rodziną Tyranusa? Prosze to ważne, ja nei wiem bo nie miałam jak oglądnąć bo u mnie oglądali siatkówkę więc nie było wyjścia :) Prosze :)

ocenił(a) serial na 7
Melanie

Nie wiem czy nie oglądałaś dwoch ostatnich odcinków czy tylko końca, ale co do końcówki to w bitwie między Trzecim Legionem, a armią Antoniusza, Tyrannus przeszedł na stronę Oktawiana, a zanim wiekszośc centurionów. dzieki temu pokonali Marka Antoniusza, ale Oktawiusz go oszczędził. Westalka została przez niego (już jako Cezara) mianowana jako przełożona kapłanek co sie jej nie spodobało (na zawsze została dziewicą, a ona się w nich kochała :P trochę dziwnie to sie skończyło prawde mówiac). Tyrannus odwiedził synka u Mariusza i koniec :)

Pozdrawiam.

ocenił(a) serial na 10
shaqqy

Dzięki wielkie. Oglądałam pierwszy odc a drugi do tego jak spotkali sie w tym namiocie :). szkoda że Westalka nie była z Oktawiuszem ale jakoś to przeżyję :) :) :) Dzięki wielkie i Serdecznie pozdrawiam :)

shaqqy

Co do konkurencji dla "Rzymu"- akurat "Imperium" miało premierę kilka miesięcy wcześniej, więc nikt nie mógłby oskarżyć ich o plagiat, poza tym opowiada o wydarzeniach jakie miały miejsce już po zamordowaniu Cezara, natomiast 1 seria "Rzymu" skończyła się właśnie jego zabójstwem, więc to dwa inne wątki. Zresztą "Rzym" wcale nie jest serialem stricte historycznym, tylko opowieścią o przyjaźni dwóch rzymskich żołnierzy na tle ostatnich lat republiki.

Wcale nie twierdzę, że serial powinien oddać wydarzenia tamtych lat z dokumentalną dokładnością, bo nie o to w filmach chodzi. Wypadałoby jednak zachować choć minimum zbierzności z faktami historycznymi. To co pokazali w "Imperium" równie dobrze mogło rozgrywać się na planecie Zork, więc po co mieszać w to Oktawiana Augusta, Marka Antoniusza i całe to towarzystwo?

Poza tym- zrzynanie z "Gladiatora" w dwóch ostatnich odcinkach było wprost bezczelne.

Arya_2

...a najlepsze było jak Oktawian walczył jeszcze do tego spieszony w szeregach swej armii i po pojedynku (na gladiusy a wymachiwali nimi jak szabelką) pokonał Marka Antoniusza Poczym łaskawie darował mu życie mówiac, cytuje: "może mi sie jeszcze przydać" Rozbawili mnie do łez chłopaki poprostu... i już wesół mogłem przystąpić do oglądania siatkówki po przerwie

Arya_2

Ale II seria "Rzymu" opowiada już o wydarzeniach po śmierci Cezara.

P.S. Rzym jest serialem historycznym, bo historia jest w nim głównym wątkiem, tak jak przyjaźń Pullo i Worenusa.

shaqqy

słabo sie skończyło według mnie. Ale ogulnie serial; spox

ocenił(a) serial na 6
shaqqy

Zgadzam się: przy tak małym budżecie widać różnice w kostiumach; ale sam serial zły nie jest. Co prawda nie może się równać z "Rzymem" pod względem zdjęć, kostiumów właśnie i ciekawych, charakternych postaci; co do "Spartacusa" - walki i strategie bitewne, no i wygląd (doceniam mięśnie i... ;) w ogóle ), a przede wszystkim wyrazistość postaci i kreacje aktorskie. Szkoda, że nie wykorzystano w pełni niektórych aktorów (Emily Blunt i James Frain) , no i odtwórca Oktawiana nie może się równać z Simonem Woods'em...ale ogólnie pozytyw.

shaqqy

to prawda,z historią trochę się kłóci,że tak powiem,zwłaszcza co do wieku oktawiana,ale to ciekawy serial,aktorzy jeszcze bardziej.

Wera_135

Dno kompletne

shaqqy

Robienie i pokazywanie czegoś takiego powinno być zakazane, karalne i wymazane z historii filmografii W OGÓLE. PODOBNEJ ILOŚCI BREDNI co do historii Republiki rzymskiej (tutaj okres ten nazwany jest "cesarstwem"!!!) NIE MA nigdzie!!! Spartakus przy tym czymś, to dzieło dokumentalne.
Ten serialik to zbrodnia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones